Wizyta klasy 2 B w oczyszczalni ścieków

2014.05.11

Ekologia i ochrona środowiska  to nie tylko wielki przemysł, to także nasze codzienne gesty, to nasze kuchnie, łazienki, ogrody.
  Uczniowie klasy II b podczas cyklu lekcji o ekologii uczyli się jak świadomie użytkować środowisko naturalne. Szukali odpowiedzi, w jaki sposób chronić rośliny, zwierzęta i wodę. Na podsumowanie zdobytych wiadomości  odwiedzili oczyszczalnię ścieków na os. Borek we Wronkach. Pan kierownik Sylweriusz Nowak w towarzystwie pana  Jerzego Banaszkiewicza oprowadził uczniów po nowym  obiekcie  i  zapoznał z procesem oczyszczania ścieków.
   Szczególnie zafascynowały dzieci doświadczenia chemiczne, które zaprezentowała pani Elwira Gumna. Na zakończenie zwiedzania spotkała dzieci miła niespodzianka. Ekologiczne jabłka, którymi zostali poczęstowani bardzo smakowały w drodze powrotnej do szkoły.
   Dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Lucyna Salska