Matematyczne zmagania trzecioklasistów - OBUTm 2014

2014.05.24

Po bardzo pracowitych miesiącach nadszedł czas podsumowania zdobytych wiadomości i umiejętności. 20 maja 2014 roku o godzinie 9.50 uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu - Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów. W teście udział wzięło 52 uczniów. Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty został przygotowany przez Instytut Badań Edukacyjnych. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Uczniowie musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami zdobywanymi przez trzy lata nauki w szkole podstawowej, a w szczególności sprawnością rachunkową, umiejętnością selekcji informacji, dostrzegania zależności, rozważania możliwości oraz wyobraźnią geometryczną.