Świeto Szkoły - Festyn

2014.06.30

Druga część Święta Szkoły 13 czerwca 2014 r.  wypełnił uczniom Festyn Kornelówki przygotowany we współpracy z Radą Rodziców. Dobrą zabawę na szkolnym boisku zapewnili aktorzy z GrupyT z Torunia. Szczególne zainteresowanie wśród chłopców wywołał pokaz pirotechniczny Straży Granicznej oraz pokaz tresury psa policyjnego. Wielkie emocje wśród uczniów obudził konkurs młodych talentów! Siłą i długością owacji publiczność decydowała o zwycięstwie. Scena Festynu stała się też okazją do rozstrzygnięcia licznych konkursów ekologicznych, m.in. zbiórki płyt CD, zbiórki zużytych telefonów komórkowych, szkolnego etapu akcji „Listy do ziemi”. Również przedstawiciele wronieckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami wręczyli nagrody za udział w konkursie plastycznym "O czym śnią zwierzęta" oraz otrzymali od społeczności szkolnej symboliczny czek na kwotę 666 złotych. To efekt akcji prowadzonej przez Samorząd Szkolny, a w szczególności przez klasę 1C pod opieka pani Beaty Grabowskiej "Zamień swojego pluszaka na pomoc dla zwierząt" (więcej o tej akcji w aktualności Prelekcje TOZ).