W hołdzie Janowi Pawłowi II - konkurs recytatorski pt. „Ocalić od zapomnienia…”.

2012.12.02

Dnia 9 października 2012r. odbył się w naszej szkole konkurs  recytacji poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego .

Celem konkursu było :

·         propagowanie wśród dzieci utworów  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,

·         przybliżenie osoby  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego –polskiego poety,

·         rozwijanie myśli Jana Pawła II „Bądźcie wierni temu dziedzictwu”,

·         rozwijanie wśród uczniów talentów recytatorskich oraz wrażliwości estetycznych,

·         umożliwienie miłośnikom prezentacji wybranych utworów.

Do recytacji przystąpiło 30  uczniów z klas IV - VI. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Po pięknych recytacjach komisja w składzie  p. Hanna Janicka, p. Justyna Dojas i p. Karina Majdańska wyróżniła dziesięcioro recytatorów.

WYNIKI KONKURSOWE

I     MIEJSCE    -    JOANNA REGDOSZ    kl. VI C

II   MIEJSCE     -   NATALIA SZABLEWSKA kl. IV A

III MIEJSCE      -  JAGODA KRYGIER     kl. V C

WYRÓŻNIENIA:

- KRYSTIAN GÓRNIAK

kl. IV B

- SARA NIEWIEDZIAŁ

kl. V A

- KLAUDIA JUDKOWIAK  kl.VIA

- MARTYNA  DUDEK

kl. VI C

- WOJCIECH NOWAK

kl. VI C

Dnia 20 października 2012 r. odbył się konkurs powiatowy w Sierakowie,  w którym wzięła udział nasza uczennica Joanna Regdosz. Joanna zdobyła  II miejsce recytując wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt: „Dziecko żydowskie”.