Rozpoczęcie roku szkolnego

Cudowne moje jezioro!

Wspomnienie dobrych wakacji!

Bądź mi natchnieniem,

Skoro znów trzeba wziąć się do pracy.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 dla klas 4 – 6 została przygotowana przez szóstoklasistów. Uczniowie pożegnali się z wakacjami i powitali szkołę obietnicą rzetelnej nauki. Prowadząca uroczystość Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Natalia Szablewska, przypomniała o wydarzeniach sprzed 75 lat: „1 września 1939 roku dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Rozpoczęła się najokrutniejsza z wojen, trwająca aż do 1945 roku. Zapamiętajmy te smutne wydarzenia z historii naszego kraju i wołajmy głośno o pokój na świecie”. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod „Pomnikiem poświęconym bojownikom o wolność kraju”.

Również przypomniano postać Patrona Szkoły, Kornela Makuszyńskiego i jak zawsze uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą w holu.

Następnie zaprezentowały się klasy czwarte, ich wychowawcy oraz nowi nauczyciele. Od 1 września br. funkcjonować będzie na poziomie klas 4 – 6 kolejna klasa sportowa o  specjalności piłka siatkowa (dziewczęta) i piłka nożna (chłopcy).

„Skończone wakacje, szkolny rok przed nami.

Rozbrzmiały już mury szkoły znów na nowo.

Żegnaj lesie, łąko-witaj nam już szkoło”.