Elementarz dla pierwszoklasistów

2014.09.24

W dniu 1 września 2014 r. pierwszoklasiści wypożyczyli z biblioteki szkolnej pierwszą część „Naszego elementarza”. Zaciekawieni  przekroczyli próg biblioteki, by odebrać pierwszy w życiu podręcznik. Radość była ogromna! Uczniom towarzyszyli rodzice.

Każda z części elementarza ma służyć jeszcze przez dwa lata kolejnym uczniom klas pierwszych. Dzieci wiedzą, że podręczniki należy szanować, zachować w czystości, nie zaginać kartek. Najlepiej założyć okładkę. Przyjemnie będzie uczyć się z kolorowego elementarza.

„Nasz elementarz” ma swoją stronę internetową http://naszelementarz.men.gov.pl Na niej znajduje się elektroniczna wersja podręcznika - multibook oraz ciekawa zakładka z krótkimi filmami dla dzieci i zakładka dla rodziców (poradnik, ćwiczenia ogólnorozwojowe, propozycje zabaw z dzieckiem).

W pierwszym tygodniu września pierwszoklasiści wypożyczyli też podręcznik do języka angielskiego oraz odebrali ćwiczenia.