Ewakuacja uczniów Kornelówki

2014.09.25

W czwartek, 18 września br o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 zabrzmiał alarmowy dźwięk szkolnego dzwonka, który sygnalizował rozpoczęcie ewakuacji szkoły. Wszystkie klasy pod opieką nauczycieli błyskawicznie, bez paniki opuścili budynek szkoły  i zebrały się na boisku szkolnym.

Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm. Na boisku strażacy zaprezentowali swój wóz do gaszenia pożarów. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże. Następnie zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych. Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za bardzo udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.