Festyn

2014.09.25

W dniu 19 września 2014 r. uczniowie klas I A, I B, I C, I D oraz odziały przedszkolne 0A i OB wzięły udział w festynie zorganizowanym przy Komisariacie Policji we Wronkach. Uczniowie mogli podziwiać wielu służb: Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego. Policjanci pokazywali swój sprzęt; leśnicy informowali o zasadach poruszania się po lesie oraz zbierania darów natury; a ratownicy instruowali, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.  Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Na festynie nie zabrakło maskotki wielkopolskiej policji - Sierżanta Pyrka oraz  miejscowej maskotki – Wrony. Każde dziecko dostało drobny upominek.