Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie 3C

2014.09.30

Dnia 18 września 2014 r. wybraliśmy się z klasą do Olszynek, aby zgodnie z  naszą tradycją świetować pożegnanie lata i powitanie jesieni. Podczas spotkania nie zabrakło takich atrakcji jak pieczenie kiełbasek w ognisku, słodkości od taty Patryka, zabawy ze śpiewem, konkutencje sportowe oraz praca plastyczna. Niespodzianką dla dzieci było przygotowanie przez mamy ciasta na wielkopolską potrawę  czyli placki ziemniaczane, zwane w gwarze regionalnej plendze. Mama Leticji wypiekła ich ponad 50 sztuk. Dzieci zajadały  placki jeszcze ciepłe prosto z patelni z dodatkiem cukru, śmietany oraz sosu węgierskiego, który przygotował tata Ani.  Było bardzo ciekawie, smacznie i wesoło. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświecony czas.

Uczniowie kl. 3 C z wychowawczynią