Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie 1B

2014.10.09

Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie1B

W słoneczne wrześniowe popołunie uczniowie klasy 1B wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się na placu zabaw w Karolewie pod Wronkami. Na początku, kiedy pyrki wskoczyły do ogniska, a kiełbaski prężyły swą pierś na ruszcie, dzieci wskoczyły do bryczki i pojechały w siną dal...

Tylko czasami słychać za nimi było głośny doping dla niepozornego pieska, który wartko przebierał krótkimi łapkami, aby dogonić pojazd. A kiedy już bryczka wróciła, zielony plac zabaw zapełniły gry i zabawy.Tutaj piłka toczyła się za szybko, tam skakanka w locie ścinała warkocze, a dalej polne kwiatki pachniały jak cukierki...
Chwile odpoczynku można było spędzić przy stole pełnym kolorowych smakołyków. Szybko minęły wesołe godziny i słonko skłoniło się nad horyzont. Dzieci ostatnimi siłami wskoczyły na drewniany wóz do pamiątkowego zdjęcia. A potem powoli rozjechaliśmy się do domów z myślą, że tak sympatyczne popołudnie na pewno nie było ostatnim w naszej klasie 1B.
                                                                                                                                           Uczniowie i Rodzice z 1B