Wycieczka do Torunia klasy 5A

2014.10.14

02.10.2014r. uczniowie z klasy Va odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika.

Podczas zwiedzania Torunia dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani przewodnik. W trakcie spaceru po mieście mieli okazję zapoznać się z jego historią, ważniejszymi zabytkami, obiektami i miejscami. Przejawiali wielkie zainteresowanie wszystkim, co zobaczyli. U podnóża " Krzywej Wieży" musieli koniecznie sprawdzić, czy uda się, czy też nie, utrzymać równowagę. Jakoś dziwnie nie udawało się.

Minę z II wojny światowej koniecznie trzeba było dotknąć i dokładnie obejrzeć.

Dzieciom dużo radości sprawiło również przebywanie w sali Geodium przy Planetarium. Tam poprzez zabawę miały okazję zdobywać wiedzę o naszej Planecie. Obejrzenie seansu w Planetarium, czy też własnoręczne wypieki w Muzeum "Piernika", podsumowały wspólny wyjazd. Wycieczka okazała się być niezwykle atrakcyjną i udaną. Dzieci przywiozły do domów wiele wrażeń, pamiątek i oczywiście PIERNIKÓW!