W hołdzie Janowi Pawłowi II

2014.10.19

11 października 2014r.  w Sierakowskim Ośrodku Kultury odbył się IX powiatowy konkurs poetycki „W hołdzie Janowi Pawłowi II” pt. „Bo nie jest światło, by pod korcem stało” - recytacja utworów Cypriana Kamila Norwida.

Do konkursu przystąpiło 75 recytatorów w 4 kategoriach wiekowych:

I grupa -  kl. IV - VI

II grupa - kl. I-III gimnazjum

III grupa – szkoły ponadgimnazjalne

IV grupa – dorośli

W pierwszej kategorii udział wzięło 25 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

Zofia Kozber z kl V a

Kasper Gucia z kl. V c

Natalia Szablewska z kl. VI a

Piotr Piechowiak z kl. VI a

Marek Regdosz z kl. VI b

Wykonawców oceniała komisja, której przewodniczącym był gość specjalny, aktor i scenarzysta Jerzy Zelnik.

Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali. Natalia Szablewska zdobyła III miejsce,Marek Regdosz wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na koniec p. Jerzy Zelnik recytował ulubione wiersze  C. K. Norwida. Była to prawdziwa uczta duchowo – poetycka.

opr. Justyna Dojas