Z odwiedzinami u Kornelowców w Skwierzynie

2014.10.19

9 października 2014 roku uczniowie: Adrianna Szablewska, Marek Regdosz i Ernest Helwich wyjechali wraz z opiekunką K. Majdańską do Skwierzyny, gdzie reprezentowali naszą szkołę w obchodach 25-lecia nadania szkole  imienia K.Makuszyńskiego.

Pierwszego dnia odbył się  konkurs wiedzy o życiu i twórczości naszego patrona, w którym zajęliśmy drugie miejsce.

Po krótkiej przerwie na kolację harcerze zaprosili wszystkich obecnych na "wieczornicę", czyli wspólne śpiewanie ,granie i pląsanie. Zabawa była przednia.

Na "deser" uczniowie klas VI wraz z wychowawcami przygotowali dla  gości dyskotekę, na której wspólnie się bawiliśmy.

Noc spędziliśmy w Schronisku Młodzieżowym w miejscowości Przytoczna.

Następnego dnia dołączyła do nas p.wicedyrektor Ewa Napierała wraz ze sztandarowymi i matką chrzestną Kornelowców p.Krystyną Tomczak. Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 8.30 od uroczystej Mszy św., następnie o godz. 10.00 na boisku szkolnym zebrała się cała społeczność szkolna i zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan Leszek Pawłowski - Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie, który serdecznie powitał wszystkich zebranych i przypomniał kilka faktów z historii  szkoły. Następnie przedstawiciele wszystkich uczniów odnowili ślubowanie na sztandar szkoły. Po odśpiewaniu hymnu "Kornelowców" przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy podziwiać występy artystyczne. Przez ostatnie 25 lat przeprowadzili nas bohaterowie książek naszego patrona: Koziołek Matołek, Małpka Fiki-Miki, Jacek i Placek, Panna z mokrą głową oraz Adaś Cisowski w towarzystwie zawsze roztargnionego profesora Gąsowskiego. Bardzo spodobała się nam różnorodność popisów tanecznych i wokalnych uczniów. Całości dopełnił występ tancerzy i śpiewaków z Ukrainy, którzy przybyli  specjalnie na zaproszenie Dyrektora. Nie zabrakło oczywiście występu grona pedagogicznego, który otrzymał największy aplauz.

Bardzo dziękujemy uczniom i Gronu Pedagogicznemu SP w Skwierzynie  za zaproszenie i miłe przyjęcie nas.