Dzień Edukacji Narodowej - Pasowanie Pierwszaków

2014.10.21

Za pierwsze litery - te trudne i proste,

za pierwsze wycieczki do parku - po wiosnę...

14 października 2014 r. obchodziliśmy  w naszej szkole  Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów. Pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom,  pracownikom szkoły, uczniom oraz ich  rodzicom .

Część artystyczną  przygotowali uczniowie klasy III c  i III a.   W  występach dzieci nie zabrakło pięknch piosenek i recytacji wierszy, których słowa mówiły o wdzięczności, szacunku i podziękowaniu. W  hymorystycznej inscenizacji  uczniowie przedstawili postać nauczyciela zmagającego się każdego dnia z różnymi trudnościami .

Ten dzień był szczególnie  ważny  dla pierwszoklasistów. Uczniowie klas I a, I b,  I c i I d  złożyli uroczyste ślubowanie , po którym stali się pełnoprawnymi członkami Kornelówki.