Wycieczka do Poznania klasy 5B

2014.10.23

18 października 2014r. uczniowie klasy 5B udali się wraz z wychowawczynią Anetą Rakowicz, Panią Anną Olejniczak oraz Panią Agnieszką Bartniczak-Ginalską do Poznania.

Głównym punktem programu wycieczki  była wizyta w Muzeum Narodowym. Podczas lekcji muzealnej dzieci przy wybranych obrazach poznały historię posługiwania się iluzją  przestrzeni w malarstwie, a następnie wykonywały ćwiczenie warsztatowe ołówkiem, polegające na wykreślaniu perspektywy.
           Zajęcia w Muzeum Narodowym okazały się fascynującym przeżyciem dla dzieci, które miały możliwość podziwiania pięknych obrazów, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z malarstwem, a także rozwinęły swą wyobraźnię.

Drugim punktem programu wycieczki było obejrzenie  w poznańskim Multikinie filmu pt. ”Pinokio”, To adaptacja klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego. „Pinokio” to pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.

Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu dzieci wróciły do Wronek.

Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zachować i są otwarci na nowe doświadczenia.

Oto kilka wypowiedzi uczniów:

„Na wycieczce podobały mi się zajęcia w muzeum, ponieważ było dużo wspaniałych obrazów i mogłam nauczyć się rysować. Podobał mi się też film „Pinokio”, ponieważ był bardzo ciekawy i fajny”.(Wiktoria)

„Na wycieczce podobało mi się, ponieważ w muzeum poznałem dużo technik malarskich i umiem szkicować. Film był bardzo ciekawy”.(Kacper)

„Podobało mi się na wycieczce, ponieważ byliśmy w Muzeum Narodowym i oglądaliśmy stare obrazy.” (Jakub)

„Najbardziej podobało mi się w Muzeum Narodowym, ponieważ dużo nauczyłam się o sztuce malarskiej i jak dawniej malowano obrazy.”(Natalia)

„Najbardziej podobało mi się w muzeum. Było tam bardzo dużo ciekawych obrazów” .(Ola)

„Najbardziej  podobał mi się film „Pinokio”, ponieważ był ciekawy i pouczający”.(Zuzia)

„Najbardziej podobał mi się film oraz jazda pociągiem”.(Wiktoria)

„Najbardziej podobał mi się film „Pinokio”.(Paulina)