Dzień Książkowych Bohaterów

2014.11.01

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych 22 października uczniowie pojawili się w szkole przebrani za ulubionego książkowego bohatera. Przeszło 40 uczniów, którzy włączyli się do zabawy,  nagrodę za własną inwencję w ukazaniu wybranej postaci, zostało zwolnionych z odpowiedzi na lekcji. Na szkolnych korytarzach pojawiły się księżniczki, kilka wcieleń Koziołka Matołka i Czerwonego Kapturka, kilku Potterów, piraci, Kot w butach,  Bob Budowniczy, Spider-Man.

Najliczniejszą grupę postaci książkowych bohaterów zaprezentowali uczniowie klasy 3C. Aż 11 osób, czyli prawie połowa klasy w tym dniu zmieniła swój wygląd.  W 3C pojawił się Koziołek Matołek, Pippi Langstrumpf, Czewony Kapturek, Harry Potter, Calineczka

Na apelu w dniu 31 października wyróżnienie za udział w pokazie otrzymali uczniowie z klasy 3C za najliczniejszą reprezentację postaci oraz Lidka Wydarta, …