Rusz głową

2014.11.01

30 października 2014 r. zainaugurowany został całoroczny konkurs matematyczny "Rusz głową", który odbywa się w ramach szkolnego projektu "Świat jest matematyką".

Celem spotkań jest popularyzowanie matematyki wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zostaną wyłonione wybitne talenty, które poradzą sobie z każdym nietypowym zadaniem matematycznym. Gorąco kibicujemy wszystkim uczestnikom konkursu i z niecierpliwością czekamy do czerwca na ogłoszenie wyników.

A dla tych, którzy jeszcze czują się niepewnie w matematyce, dedykujemy rymowankę „Grzyby”.

"GRZYBY"
Dwa maślaki, trzy kozaki i trzy żółte rydze
Lecz niestety, muchomora(y) też w koszyku widzę.
Wyrzuć szybko muchomora(y), bo to nic dobrego!
Ile grzybków się ususzy?
Czy już wiesz kolego?

Organizatorki konkursu:

Beata Grabowska opiekunka uczniów  klas drugich

Jolanta Chmurak opiekunka uczniów klas trzecich