Klasy 1a i 3a na wycieczce w Poznaniu

2014.11.05

W piątek, 31 października br. uczniowie klasy I a i III a wybrali się na wycieczkę do Poznania. Najpierw udali się do Teatru Animacji, w którym obejrzeli pełną humoru i zawierającą pouczające przesłanie sztukę pt. „Najmniejszy Bal Świata”. Po spektaklu brali czynny udział w spotkaniu z aktorami, wykazywali duże zainteresowanie zarówno sztuką, jak i pracą aktorów.Następnie w wyśmienitych nastrojach spacerowali po  Starym Rynku, gdzie trzecioklasiści utrwalając wiedzę o sercu Poznania przekazywali ją młodszym koleżankom i kolegom. Ostatnim punktem wycieczki były pokazy rogalowe w Muzeum Rogala. Podczas spotkania uczniowie w humorystyczny sposób poznali elementy gwary poznańskiej, obejrzeli krótką animację o historii Poznania, a następnie kolejno zamieniali się w cukierników i przygotowali pyszne, słodkie rogale korzystając ze starych receptur przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Młodzi cukiernicy spisali się wyśmienicie, śmiechu i radości nie było końca. A w nagrodę mogli skosztować tradycyjnego, certyfikowanego, Świętomarcińskiego Rogala. Na pożegnanie uczniowie otrzymali certyfikaty czeladnicze.