Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Dzień Niepodległości

2014.11.0811 listopada - to data ważna dla każdego Polaka. Jest to dzień Odzyskania Niepodległości, w którym świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli, a także czcimy pamięć poległych w walce za wolność naszego kraju. Kornelówka również pokazała ile znaczy ta data w sercach młodych Polaków wronieckiej "dwójki". 7 listopada br już od pierwszych chwil w szkolnych murach czuło się podniosły nastrój, radość, słychać było muzykę i uczniowski śpiew hymnu państwowego oraz innych, pięknych pieśni patriotycznych. Wielu młodszych uczniów przystroiło swą pierś własnoręcznie wykonanymi kotylionkami, a dziewczyny klas V - włosy kokardami. O godzinie 12 nastąpił najbardziej wyczekiwany moment - apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
Pani Dyrektor podczas przemówienia przypomniała kilka faktów o historycznym wydarzeniu, ale także chwaliła uczniów za ich odświętny wygląd i godną postawę. Po przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna klasy Va i Vc, którzy przygotowali swój występ pod okiem pani Danuty Walicht oraz swoich wychowawców - pani Iwony Dąbrowskiej i pani Alicji Raś. Młodzi aktorzy przepięknie odegrali swe role przybliżając nam Polskę i Polaków roku 1918. Po wyrecytowaniu swoich ról uczniowie klas sportowych (Vc i IVc) zatańczyli Poloneza, który był wspaniałym dopełnieniem części artystycznej. Taniec ten wytrwale  szlifowali na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem swoich trenerów - pani Małgorzaty Anioł i pana Fabiana Myszkowskiego. 
Całości dopełniły utwory patriotyczne wykonane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Hanny Janickiej.

Po zakończonym apelu uczniowie klas drugich i trzecich wrócili do sal lekcyjnych, a w sali gimnastycznej rozpoczął się finał konkursu matematyczno - historycznego dla klas czwartych, piątych i szóstych, w którym zadania matematyczne związane były z wydarzeniami listopadowego święta. 

Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął Marek Regdosz uczeń klasy VIb

Drugie miejsce przypadło Kasprowi Guci uczniowi klasy Vc

Trzecie miejsce zajęli: Bartosz Napierała - klasa IVc

                                   Jakub Koput - klasa Vc

                                   Maciej Król - klasa Vc