Pieczenie rogalików w klasie Id

2014.11.15

W  czwartek 13  listopada w  ramach zajęć plastycznych  ,,Mali  artyści``  postanowiliśmy  upiec  rogale. Warsztatem  naszej  pracy  stała  się  szkolna  stołówka. Dzieci  założyły  fartuszki, umyły  ręce  i  zaczęły  pracować. Wspólnymi  siłami  rozwałkowały  ciasto. Po  wykrojeniu  trójkątów  nakładały  powidła  i  zwijały  rogale. Kiedy  wszystkie  znalazły  się  na  blaszkach, dzieci  z niedowierzaniem  patrzyły  jak  ich  rogale  stawały  się  coraz  większe  i  rumiane  pod  wpływem  temperatury. W  czasie  gdy  rogale    piekły  się  w  piekarniku, dzieci  razem    ucierały  lukier  z  białek  i  cukru  pudru. Na  koniec  lukrowały  swoje  rogaliki  i  je  próbowały.

Przygotowanie  rogalików  sprawiło  dzieciom  dużo  radości, pytały,  co  upieką  w  przyszłości.

Agnieszka  Gołąbek