Rekolekcje

2014.12.09

„Wy jesteście na ziemi światłem mym” -  to tegoroczny temat Szkolnych Rekolekcji, które odbywały się 1, 2 i 3 grudnia.

W pierwszym dniu dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej,       z narracją i muzyką, przedstawiającej życie i działalność świętej Teresy z Avila, patronki tegorocznego adwentu. Uczestniczyły również w spotkaniu z misjonarzem ks. Krzysztofem Stachowiakiem , który pokazywał zdjęcia i opowiadał o codziennym życiu na misjach w krainie Papuasów w Nowej Gwinei.

W drugim dniu uczniowie klas V  i  VI mieli możliwość obejrzenia najnowszego pełnometrażowego, animowanego filmu o Eucharystii pt.: „Największy z cudów”.  Pozostali uczniowie klas od I do IV pod opieką wychowawców  pracowali nad wykonaniem  adwentowego lampionu i oglądali film pt.: „Mikołaj – chłopiec, który został świętym”.

Po zajęciach z wychowawcami, w sali gimnastycznej, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy.

Trzeci dzień rozpoczął się  sakramentem  pojednania. Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, podczas której dziękowali za wspaniale przeżyte rekolekcje. Podsumowaniem było wręczenie dyplomów i nagród laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbył się w październiku tego roku, oraz dyplomów i podziękowań dla wszystkich uczniów i ich wychowawców  za wspaniałe przygotowanie Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Dziękuję bardzo wszystkim za współpracę.

Hanna Janicka