Konkurs recytatorski dla klas 1-3

2014.12.10

„Choinką pachnie cały dom”

8 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I –III. Dzieci przygotowały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs  miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego. Wszyscy z zaangażowaniem i pasją recytowali przygotowane dzieła różnych poetów. Podziwialiśmy dobór tekstu , jego pamięciowe opanowanie, interpretację , kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas konkursu panowała świąteczna atmosfera. Roziskrzone lampki, dekoracje, świąteczne obrazy wprowadziły nas w magię świąt. Dzieci były odświętnie ubrane. Niektóre z nich przygotowały stroje i rekwizyty dodające prezentowanym utworom jeszcze większego uroku. Nasi milusińscy i towarzyszący im rodzice i nauczyciele nie ukrywali wzruszenia, przecież Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i podziękowanie za udział w formie dyplomiku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci, a dzieciom za piękne recytacje.

Organizatorzy konkursu:

Lucyna Salska i Katarzyna Jęczkowska