Możemy być dumni!

2015.03.07

Uczennica klasy VI b – Adrianna Szablewska – osiągnęła ogromny sukces: została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego co roku przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. 7 lutego br. Adrianna wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu i uzyskała bardzo dobry wynik. Aby zakwalifikować się to finału musiała przebrnąć przez etapy: szkolny i rejonowy oraz wykazać się wiedzą z zakresu ujętego w podstawie programowej, znajomością przeczytanych utworów konkursowych oraz zredagować tekst na wskazany temat. Przygotowując się do tego etapu, nasza uczennica przeczytała kilka utworów literackich (Pobby i Dingan B. Rice’a, Książę i żebrak M. Twaina, Córka czarownic D. Terakowskiej, Noelka M. Musierowicz, kilka wierszy K. Iłłakowiczówny), zapoznała się z wybranymi dziełami malarskimi (Józef Chełmoński - Babie lato, Tadeusz Makowski - Kapela dziecięca, Jan Vermeer - Czytająca list) oraz filmem (Peter Jackson – Hobbit).

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie szkoły!