Drzwi otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów

2015.03.10

W sobotni poranek, 7 marca 2015 r. do Kornelówki zawitały wraz z rodzicami przedszkolaki. Przyszłych pierwszoklasistów przywitali najmłodsi uczniowie naszej Szkoły. „Sześciolatki” z klasy 1C pod opieką swojej wychowawczyni, pani Beaty Tomczak, przygotowały słowno-muzyczną inscenizację "Witamy w szkole" oraz ciekawe dekoracje. Kolorowe literki i cyferki, wesołe piosenki wprowadziły gości w szkolny nastrój.
Po przedstawieniu dzieci i ich rodzice obejrzeli krótką prezentację multimedialną zawierającą podstawowe informacje o szkole. Potem był czas na zwiedzanie szkoły: wędrówka wiodła od świetlicy przez szatnie gimnastyczne,  bibliotekę, sale komputerowe po najważniejsze – sale edukacji wczesnoszkolnej. W tych salach czekały na dzieci zabawy, gry ruchowe, ćwiczenia przy tablicy multimedialnej i baśnie czytane przez uczennice z klasy 3C pięknie przebrane za znane postacie bohaterów literatury dziecięcej. Również dzieci mogły uczestniczyć w prostych zabawach logopedycznych.
Rodzice rozmawiali z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem i psychologiem.

Informacje na temat przebiegu rekrutacji przedstawione są w zakładce OGŁOSZENIA  -  REKRUTACJA.