Na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

2015.03.21

Nasi uczniowie na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

20 marca 2015 roku grupa uczniów z Kornelówki wzięła udział w XIV Poznańskich Spotkaniach Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży.
Ideę spotkań z książką urzeczywistniła polska działaczka społeczna i kulturalna,wydawca,wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Olcha Sikorska w 2002 roku. Od tego czasu co roku wszyscy miłośnicy książek mogą obchodzić święto swojej pasji.

Na XIV Targi wybrali się uczniowie klas piatych i szóstych pod opieką pani Kariny Majdańskiej i pani Małgorzaty Pomianowskiej. Atrakcji było wiele.  Między innymi mieli okazje poznać autorów ciekawych książek: Joannę Papuzińską, Katarzynę Bajerowicz, Bohdana Butenko czy Agnieszkę Tyszkę i zakupić ich dzieła z autografami.Odbyło się wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Nadarzyła się też okazja poznać bliżej ciekawe i rzadkie okazy zwierząt np.węże,modliszki,ogromne barwne motyle czy też największe afrykańskie ślimaki ważące prawie pół kilograma.Nasi uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i wyrazili chęć uczestnictwa w targach za rok.

OTO WRAŻENIA UCZESTNIKÓW:

Wyjazd  na Targi Książki moim zdaniem był udany. Panowała tam wspaniała atmosfera. Udało mi się zdobyć autograf od wydawcy książki ,,Harry Potter” . Bardzo chciała bym mieć okazje jeszcze raz pojechać na targi książek.(Kasia  K.)

Wyjazd na Targi  Książki  był udany! Miło było poznać nowych ludzi i spędzić z nimi czas. Chętnie pojechałabym  znów, a chwile spędzone Tamm  na długo pozostaną w mojej pamięci. Karina Ś.

Wycieczka na Targi Książki była bardzo ciekawa. Tyle książek wokoło i tyle wspaniałych chwil. Wszyscy cieszyli się na ten   wyjazd. W tym ja. Najbardziej podobało mi się ,że mogłam zobaczyć i zdobyć autograf wydawcy mojej ulubionej książki i filmu - HARREGO POTTERA! Polecam tą ciekawą i magiczną książkę. Dziękuję ,że mogłam pojechać na tak miłą wycieczkę wśród tak miłych ludzi! Maria

Dzisiejszy wyjazd do Poznania na Targi Książek był bardzo interesujący , poznałam wielu ciekawych ludzi,

pisarki  i pisarzy wielu książek. Kupiłam  książkę  którą bardzo chciałam przeczytać pt,, Wróć jeśli pamiętasz`` ,a mojej siostrze kupiłam kolorowankę  z naklejkami. Ten wyjazd był bardzo fajny i chciałabym znów jechać.
Joanna

Dnia 20 marca 2015 roku w piątek, uczestniczyłam w wyjeździe zorganizowanym przez szkołę do Poznania na Targi Książki. O godzinie 9.15 zebraliśmy się w holu szkolnym i wyjechaliśmy. Około godziny 11.30 dotarliśmy na miejsce. Udało mi się zdobyć autograf znanej pisarki Joanny Papuzińskiej i kupić kilka książek. Uczestniczyliśmy   też w prezentacji dotyczącej zwierząt; można było dotknąć węża, modliszkę, czy pająka, podziwialiśmy też wspaniałe barwne motyle. Wyjazd był  udany! Ada