Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Marek zwycięzcą konkursu Horyzonty Matematyki

2015.03.21Marek Regdosz rozsławił Wronki i naszą Kornelówkę w matematycznych zmaganiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

11 szóstoklasistów z Kornelówki pojawiło się w piątek 20 marca 2015 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wzięli udział w wojewódzkim konkursie matematycznym.

Organizatorem drugiej edycji konkursu „Horyzonty Matematyki” skierowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego jest Gimnazjum nr 12 w Poznaniu wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM.  

 Uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Ciągi liczbowe", a potem rozwiązywali zadania dotyczące tego tematu. Pięcioro uczniów spośród 300 uczestników uzyskało taką samą ilość punktów, niezbędna więc była dogrywka. Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły, Marek Regdosz! 

 Celem konkursu było poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

 

 

Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

To ogromny sukces. Marek fantastycznie sprostał nowej sytuacji edukacyjnej. Może kiedyś, za kilka lat zostanie studentem Wydziału Matematyki UAM.

Gratulujemy!!!