Sprawdzian po klasie szóstej

2015.04.02

W środę 1 kwietnia 46 najstarszych uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu – pierwszego w swoim życiu tak poważnego testu. Pomimo niesprzyjającej aury, młodzież dokładnie o godzinie 9.00 z wielkim zapałem przystąpiła do rozwiązywania zadań. Szóstoklasiści byli przejęci tym ważnym dniem i nie traktowali czekającego ich wyzwania jak primaaprilisowego żartu. Po raz pierwszy bowiem sprawdzian składał się z dwóch części: pierwsza trwająca 80 minut zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, w trakcie drugiej (czterdziestopięciominutowej) sprawdzano poziom wiedzy z zakresu języka angielskiego.

Po pierwszej części sprawdzianu nastąpiła przerwa, podczas której uczniowie mogli się zrelaksować w towarzystwie wychowawców i nabrać sił przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców.

O godzinie 12.30 szóstoklasiści opuścili budynek szkoły w bardzo dobrych nastrojach. Zadania przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną ocenili jako całkiem łatwe. Byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, bo pierwszy poważny egzamin mają już za sobą. Na oficjalne wyniki swojej pracy będą jednak musieli jeszcze poczekać.