Wycieczka do Szreniawy i Rakoniewic klasy 1a i 1b

2015.04.09

Dnia 26 marca 2015 r. klasa 1a i 1b wyjechały do Szreniawy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego na warsztaty edukacyjne z pt. „Pokazy wielkanocne”. Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie polskich tradycji wielkanocnych poprzez aktywny udział dzieci w proponowanych przez organizatorów formach aktywności. W ramach warsztatów dzieci obejrzały świetne przedstawienie wielkanocne, następnie dekorowały pisanki, które mogły zabrać ze sobą. Ponadto zwiedziły wystawę starych pojazdów oraz spotkały się z wieloma zwierzętami i ptactwem domowym. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. W Muzeum tym znajduje się około 4-tysiące eksponatów dokumentujących tradycje i historię Straży na terenie Wielkopolski są to m.in. 24 sikawki konne, hełmy, motopompy, sztandary. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń, z wiedzą na temat tradycji wielkanocnych naszego regionu, ciekawymi przeżyciami, wspomnieniami.