SPOTKANIE Z POETKĄ

2015.05.05

Dnia 24 kwietnia 2015r. w Bibliotece Głównej we Wronkach, odbyły się warsztaty poetyckie dla uczniów z wronieckich szkół z p. Stanisławą Łowińską – poetką i dziennikarką, która ukończyła kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu.

Z jej inicjatywy organizowana jest „Lednicka Wiosna Poetycka” promująca młodych twórców i obfitująca w spotkania z poezją i muzyką.
Podczas spotkania Poetka mówiła o poszukiwaniu samego siebie, o miłości, marzeniach i słowie, które powinno chwytać za serce oraz o Ziemi Lednickiej i zbliżającej się 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Można było posłuchać także jej utworów, nie tylko podniosłych i poważnych, ale też tych z „przymrużeniem oka”.
Poznańska Poetka zaprezentowała też wiersze dzieci i młodzieży wyłonione podczas konkursu poetyckiego: „O Koronę Wierzbową”, którego pokłosie znajduje się w 7 tomikach poezji Lednickiej Wiosny Poetyckiej.
W trakcie warsztatów p. Stanisława Łowińska zachęciła obecnych uczniów do pisania wierszy i to się jej udało. Zainspirowała naszych młodych poetów do twórczej pracy nad sobą i już podczas spotkania powstały pierwsze wiersze, które uczniowie mieli możliwość zaprezentować oraz posłuchać cennych rad  i uwag Poetki.
Uczniowie, zostali też zachęceni do wzięcia udziału w XIX Edycji Lednickiej Wiosny Poetyckiej i myślę, że chętnych nie zabraknie.

Opr. Justyna Dojas