Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Berlin i Toruń

2015.05.31 „Ale to już było i nie wróci więcej…” takich słów mogą użyć już prawie absolwenci Kornelówki z klasy VI b. Berlin i Toruń były ostatnimi wspólnymi, klasowymi wyjazdami w Szkole Podstawowej.

W stolicy Niemiec zwiedziliśmy trzy symbole Berlina: Reichstag, Bramę Brandenburska, Mur Berliński, sławną Aleja Unter den Linden, sławną wieżę telewizyjną na Alexander Platz, Czerwony Ratusz,PotsdamerPlatz z nowoczesna zabudową, nazywaną berlińskim Manhattanem, Berliński Ogród Zoologiczny oraz Akwarium  Berlińskie.

W wycieczce do Torunia towarzyszyli nam również uczniowie klasy Ic, Ib, oraz IIa, którymi znakomicie opiekowali się starsi uczniowie. Toruniu przeszliśmy ulicami miasta, zapoznając się z historią Krzywej Wieży, Kościoła NMP, Ratusza Miejskiego, pomnikiem oraz Domem Mikołaja Kopernika. W Żywym Muzeum Piernika wypiekaliśmy pierniki, a ostatnim punktem naszej wycieczki było obejrzenie seansu filmowego pt. ”Cudowna podróż” w Planetarium oraz zwiedzanie Orbitarium z animacjami i wystawą  interaktywną. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy do Wronek…

Dziękuję rodzicom za wyrażenie zgody na udział dzieci we wszystkich naszych wspólnych wyjazdach

Dąbrówka Tritt