Święta tuż, tuż…

2012.12.10

Niech każda chwila, nawet ta najmniejsza, żyje własnym pięknem.

30 listopada br. piątoklasiści  wraz z wychowawcami udali się w podróż do Biskupina.

W karczmie  biskupińskiej czekały na uczniów różne niespodzianki  przygotowane przez organizatorów. Po przekroczeniu progu budynku uczniowie przenieśli się w świat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Przebrani w stroje Mikołajów śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki, których tematem jest zima.

Pod czujnym okiem  pani Mikołajowej i jej pomocnic uczniowie wykonywali: stroiki świąteczne, tzw. podłaźniczki i  kolorowe łańcuchy. Wielką atrakcją było wspólne wycinanie pierników i formowanie drożdżowych bułeczek. Następnie, po odmówieniu modlitwy, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, gdzie mogli spróbować świątecznych potraw.

Ciepło kominka, zapach pieczonego ciasta, wspólne śpiewanie kolęd  - to wszystko sprawiło, że na chwilę czas stanął w miejscu. Szkoda, że warsztaty w biskupińskiej karczmie tak szybko się skończyły.