Festyn Kornelówki

2015.06.08

W piątek 5 czerwca 2015 r. odbył się Festyn Kornelówki !  To już trzecia taka impreza organizowana przy udziale Rady Rodziców SP2 we Wronkach.

W piękne słoneczne popołudnie od 12.30 do 15.30 na szkolnym boisku dobrze bawili się uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele.  Po raz trzeci zagościł Teatr GrupaT z Torunia gwarantując ciekawy spektakl  i dużo śmiechu.   Odbył się finał Konkursu „Mam talent”, w którym wystąpiło 18 uczniów.  Wszystkie obecne na Festynie dzieci otrzymały od Rady Rodziców słodki upominek i napój.  Każdy uczestnik  mógł poczęstować się kawą, herbatą, ciastem wypieczonym przez rodziców oraz zakupić kiełbaski z grilla. Tradycyjnie, jak na każdym Festynie, ogromnym powodzeniem cieszyły się „dmuchańce” i  „kule wodne”. Dla najmłodszych dodatkową atrakcją było „dojenie krowy” i  „rodeo”.

Powodzeniem również cieszyło się „malowanie” twarzy.

Oblegany był także „kącik plastyczny” zorganizowany przez rodziców.   Tu dzieci mogły wykonywać instrumenty muzyczne z puszek, biżuterię z koralików, przestrzenne prace plastyczne.

W trakcie Festynu podsumowana została akcja Samorządu Uczniowskiego na rzecz wronieckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami . Przewodnicząca Samorządu przekazała „symboliczny czek” na 321 złotych, które zebrali uczniowie i karmę dla zwierząt. Prezes wronieckiego TOZ p. Zofia Bąk wręczyła nagrody za konkurs „Moje zwierzątko w obiektywie”.   To druga taka akcja, w trakcie której uczniowie spotykali się z przedstawicielami TOZ-u poznając  problemy często bezdomnych zwierząt.

Wręczone zostały także nagrody za udział w konkursach ekologicznych.  Festyn zakończyło losowanie „Loterii Kornelówki” i aukcja Rady Rodziców.

Szczególnie serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy wsparli organizację  Festynu:

- Radzie Rodziców, która nad wszystkim czuwała – Przewodniczącemu, panu Damianowi Kowalskiemu, Z-cy Przewodniczącego, pani Dagmarze Haak – Zielińskiej, Skarbniczce – pani Marcie Szymkowiak, Sekretarzowi – pani Barbarze Mikitowicz oraz pani Agnieszce Bartniczak – Ginalskiej, panu  Błażejowi Stróżyńskiemu.

- Wszystkim rodzicom, którzy upiekli  pyszne ciasta (klasy 1 – 6),

- Państwu Janickim za oprawę muzyczną (kl. 1B i 5A),

- Panu Rafałowi Sierchule za fotorelację (kl. 1B)

- Pani Jolancie Kalinowskiej za kącik plastyczny (kl. 1C)

- Panu Przemysławowi Turowskiemu za dostarczenie grilla (kl. 1B)

- Rodzicom klas pierwszych za balony

- Rodzicom, którzy pomagali zapewnić bezpieczeństwo w czasie imprezy, wypiekali kiełbaski na grillu (p. Chojan, p.  Cebernik, p. Stróżyński, p. Cembrowicz, ) oraz porządkowali teren boiska po imprezie.

Dziękujemy sponsorom:

Amica S.A., Oddział ZNP we Wronkach, Firma Usługowo - handlowej sprzętu ppoż  Mirosław Nowak, Nadleśnictwo Wronki.