Klasa I c w Poznaniu

2015.06.21

Wycieczkę zaczęła się od lekcji muzealnej w Galerii Rzeźby i Malarstwa Muzeum Narodowego. Dzieci w towarzystwie pani przewodnik poznawały wybrane obrazy. „Odczytywały” ich treść, nauczyły się rozpoznawać: portret, obrazy z życia codziennego, martwą naturę, pejzaż rzeczywisty i fantastyczny, marinę. Po zwiedzaniu przyszedł czas na własną twórczość plastyczną. Jak widać na zdjęciach, wszyscy byli bardzo zaangażowali. Na pamiątkę tej wizyty, każdy uczeń otrzymał pocztówkę  z reprodukcją obrazu znajdującego się w zbiorach muzeum. Kolejną przyjemnością był spektakl w Teatrze Animacji. „Najmniejszy bal świata” to piękna opowieść o rodzinie i przyjaźni. Przypomnieliśmy sobie, jak szczerze prosić, dziękować i przepraszać. Dodatkową atrakcją byłto, że dzieci siedziały w pierwszym i drugim rzędzie. Miały więc scenę i aktorów na wyciągnięcie ręki.

Beata Tomczak