Wycieczka do Warszawy

2015.06.29

W dniach 23 – 25 czerwca br. uczniowie klasy 5B wraz z wychowawcą i rodzicami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

W trakcie zwiedzania Warszawy zobaczyli najważniejsze miejsca historyczne stolicy oraz najpiękniejsze zabytki.

Pierwszego dnia spacerowali z przewodnikiem po Placu Zamkowym, zwiedzali wnętrza Zamku Królewskiego, Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Na Placu Piłsudskiego byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobaczyli również Pałac Prezydencki, Kościół Św. Krzyża oraz  pomnik Mikołaja Kopernika.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęli od wizyty w Centrum Nauki „Kopernik”. Tutaj  dzieci samodzielnie odkrywały świat i poznawały prawa nauki. Po kilku godzinach doświadczeń i zabawy wszyscy pojechali do Wilanowa, gdzie zwiedzali Muzeum Pałacu Króla Jana III oraz ogrody przypałacowe.

Ostatniego dnia wycieczki udali się pod Pałac Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego pałacu podziwiali stolicę z czterech stron świata. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym.

Wycieczka do Warszawy dostarczyła uczniom klasy 5B wiele wspaniałych wrażeń i miłych wspomnień. Każda wycieczka to bagaż nowych doświadczeń i zdobyta wiedza.

Dziękuję rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas wycieczki. Szczególne podziękowania dla Pani Agnieszki Bartniczak - Ginalskiej, za bardzo duże zaangażowanie w organizację wycieczki i okazaną pomoc.

A. Rakowicz