Próbna ewakuacja

2015.10.06

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników  Kornelówki 1 października br. przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy.  Ewakuacja dzieci i pracowników przebiegła zgodnie ze szkolną Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego. Wszyscy błyskawicznie opuścili budynek szkolny! Na boisko wjechały na sygnale wozy strażackie OSP Wronki. Następnie strażacy sprawdzili, czy nikt nie pozostał w Szkole i zaprezentowali uczniom wozy bojowe w akcji pożarniczej. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzanie hełmów strażackich i lanie wody!

Głównym celem tych ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na teren zbiórki. Po sprawdzeniu obecności dzieci wróciły na zajęcia lekcyjne.