Klasy 4B i 4C na wycieczce w Dąbrowie

2015.10.10

Dnia 1.10.2015 r. w ramach "Święta Pieczonego Ziemniaka" i innowacji pedagogicznej uczniowie klasy IV B i IV C udali się do Dąbrowy koło Pniew Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Wyjazd więc miał także charakter edukacyjny; odbyło się spotkanie z leśnikiem, który oprowadził dzieci po ścieżce edukacyjnej, gdzie rozpoznawały gatunki drzew krajowych i  aklimatyzowanych w naszym kraju. Na ścieżce uczniowie widzieli  eksponaty zwierząt: bobra, lisa i orła bielika i dowiedzieli się wielu  ciekawostek dotyczących ekosystemów leśnych.

Pan leśnik pokazał dzieciom również szkółki drzew liściastych i iglastych, opowiedział o ich zakładaniu, pielęgnacji i zachowaniu równowagi biologicznej w lasach. Na zakończenie pobytu był czas na smażenie kiełbasek i pieczenie ziemniaków. Wyjazd był bardzo udany, również dlatego, że była piękna pogoda typowa dla polskiej jesieni.

Ewa Spychała