Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Wycieczka do Wrocławia

2015.10.15W środę, 14 października br. (Dzień Edukacji Narodowej) wyjechaliśmy do Wrocławia- my, to znaczy uczniowie klasy VIa, VIb i Vb. Około godziny 10:15 dotarliśmy na miejsce. 

Najpierw zwiedzaliśmy najstarszą część miasta- Ostrów Tumski, co po słowiańsku oznacza Wyspę Katedr. Mieliśmy przyjemność obejrzeć od środka i z zewnątrz przepiękne, bogato zdobione kościoły gotyckie, pomniki świętych,  i nie tylko, oraz miejsca związane z wieloma legendami. Wielką atrakcją było także szukanie krasnali wrocławskich.

Następnie przeszliśmy do słynnej Panoramy Racławickiej. Płótno o wymiarach 15 metrów wysokości i 120 metrów szerokości wprawiło nas w zdumienie! Niezwykłe w tym obrazie było także to, że artyści zastosowali niespotykaną trójwymiarowość i dynamikę.

Zasmuceni, że musimy opuszczać tę piękną Panoramę, ruszyliśmy w kierunku ZOO i Afrykarium. Gdy już tam dotarliśmy, spacerowaliśmy i podziwialiśmy zwierzęta. Największym zainteresowaniem wśród nas cieszyły się żółwie i pingwiny. Po tak wyczerpującym, całodniowym spacerze, zmęczeni przeszliśmy do autobusu.  Uszczęśliwieni tą wyprawą i pełni wrażeń, a zarazem zasmuceni, że musieliśmy opuszczać to piękne miasto, pożegnaliśmy się z Wrocławiem i obraliśmy kurs do Wronek.

Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo wyruszymy do innego, pięknego polskiego miasta. 

Dobrochna Smółka- uczennica klasy VIa.