2015.10.21

Nauczyciel ma swój dzień,

ty to wiesz i ja to wiem…

14 października obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Edukacji Narodowej (popularnie zwany Dniem Nauczyciela) – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty publicznej
w Polsce, powołanego w roku 1773 z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły nie po to, by uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, lecz w celu spotkania się ze swoimi wychowawcami i podziękowania nauczycielom. Wzięli także udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas V a i II b oraz ich wychowawców: panią Jolantę Gębarę i panią Izabelę Świniarską.

Nauczycieli i pracowników obsługi, uczniów i ich rodziców przywitała pani dyrektor Ewa Napierała. W imieniu Rady Rodziców życzenia nauczycielom złożył jej przewodniczący – pan Damian Kowalski.

W części artystycznej młodzi aktorzy z przymrużeniem oka opowiedzieli nam
o codziennym życiu w szkole: o radościach i zmartwieniach młodych ludzi, o ich słabościach, przywarach i „sprawkach”. Zabawne scenki zostały okraszone wspaniałą muzyką, którą zawdzięczamy szkolnemu chórowi (prowadzonemu przez panią Hannę Janicką), grupie flażolecistów (pod opieką pani Renaty Śliwy) oraz solistce – Zofii Zielińskiej. W rytm śpiewanej przez nią piosenki rumbę zatańczyli uczniowie klasy IV a: Leticja Wallicht
i Mikołaj Raś.

Nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli także udział w okolicznościowym spotkaniu przygotowanym przez Radę Rodziców.