Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

GDZIE JEST POLSKI SUPERBOHATER?

2015.11.03 

22 października  uczniowie klas piątych naszej Szkoły uczestniczyli w niecodziennych warsztatach w ramach projektu edukacyjnego  „W poszukiwaniu polskich superbohaterów – polski komiks w służbie edukacji kulturalnej” . Projekt ten realizowany jest przez Instytut Kultury Popularnej w partnerstwie z Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu i ma na celu stworzenie mobilnej oferty kulturalnej związanej z prezentacją polskich komiksów oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Piątoklasiści zapoznali się z historią komiksu i aktywnie uczestniczyli w rozmowie, porównując tradycję polskiego i zachodniego komiksu. Wielką atrakcją okazała się Obwoźna Czytelnia Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Uczniowie mogli poczytać swoje ulubione pozycje komiksowe lub obejrzeć trójwymiarowe okładki najbardziej znanych komiksów. To nie wszystko! Wzięli też udział w warsztatach prowadzonych przez pana Tomasza Samojlika- autora poczytnych komiksów dla młodych czytelników: Bartnik Ignat i skarb puszczy, Powrót rzęsorka, Norka zagłady, Ryjówka przeznaczenia, Żubr Żorż, Ostatni Żubr, podczas których przygotowywali projekty postaci własnych, niesamowitych! superbohaterów. Myślę, że w naszej pamięci pozostanie opinia pana Samojlika, że nie trzeba umieć rysować- trzeba mieć COŚ do opowiedzenia.

Podczas spotkania z metodykiem, panią Julią Karczewską,  nauczyciele poznali polski komiks od strony teoretycznej i zyskali narzędzia,  aby wykorzystać konkretne tytuły w procesie dydaktycznym i wychowawczym.

Dziękujemy Pani Julii Karczewskiej i Panom Michałowi Traczykowi, Tomaszowi Samojlikowi oraz Aleksandrowi Gniotowi za odwiedziny w naszej Szkole i pasjonujące zajęcia.

 

Więcej informacji o projekcie: www.polskisuperbohater.pl

www.facebook.com/polskisuperbohater