JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY?

2015.11.05

12 października tego roku uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej Amica Wronki. Młodzież wysłuchała ważnych informacji na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, osobie chorej lub w przypadku nagłego ataku choroby lub utraty przytomności. Zdobytą wiedzę mogli zastosować w praktyce. Uczniowie bardzo chętnie i z ogromnym przejęciem ćwiczyli reanimację na fantomach. Panie i panowie ze Straży przedstawili schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym. Uczniowie mogli też przymierzyć strój i hełm strażacki oraz poczuć ciężar butli z tlenem.

Dzień okazał się bardzo owocny, przyniósł nam wszystkim wiele cennych informacji i mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Na długo pozostanie w naszej pamięci, podobnie jak numer alarmowy 112.

Dziękujemy Paniom i Panom z OSP Amica Wronki za odwiedziny w Kornelówce, za poświęcony czas oraz cierpliwość w odpowiadaniu na dziesiątki pytań uczniów.

Danuta Walicht