W Teatrze Muzycznym

2015.11.05

29 października uczniowie klas Va, Vb i Vc obejrzeli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Moniki Martini-Madej z muzyką Macieja Szymańskiego i tekstami Józefa Ratajczaka. Uczniowie mieli okazję zobaczyć barwny, wzruszający spektakl z muzyką graną przez orkiestrę Teatru Muzycznego oraz zaobserwować inne, bardzo ważne elementy przedstawienia, takie jak zmiana scenografii czy oświetlenia.

Główna bohaterka- Ania Shirley, grana przez Annę Lasotę, jest sierotą, która żyje w sierocińcu, marzy o miłości i cieple rodzinnym. Na skutek pomyłki pracowników tej placówki trafia na Zielone Wzgórze do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów –starszego już rodzeństwa. To rudowłose dziewczątko o niezwykle bogatej wyobraźni oraz potoczystej i kwiecistej wymowie z miejsca zyskuje sympatię opiekunów. Od tej chwili dla wszystkich rozpocznie się zupełnie nowy rozdział w życiu… Tak jak w powieści Montgomery
jest tu wszystko, co może zainteresować młodego widza: miłość, przyjaźń, rozstania i tęsknoty. W języku musicalu udało się oddać to, co w książce najpiękniejsze.

Danuta Walicht