Dzień Życzliwości i Pozdrowień

2015.11.29

Dnia 23 listopada  obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji każdy przywitany został przez członków SU Życzliwkami, czyli pozytywną buźką na dobry początek dnia. Cała szkoła przyozdobiona została sentencjami związanymi z uśmiechem i życzliwością, a na korytarzu urosło Drzewo Życzliwości i Pozdrowień. W czasie wszystkich przerw każdy mógł wykonać swój uśmiechnięty autoportret na „najdłuższym papierze świata,  a także zrobić sobie fotkę w śmiesznych okularach. Na odważnych czekało wyzwanie: zjedzenie plasterka cytryny z szerokim uśmiechem i zapozowanie do zdjęcia, gdyż „Wszystkie cytrynki mają uśmiechnięte minki”. Ponadto przeprowadzony został konkurs międzyklasowy na najlepszy wiersz o tematyce związanej z życzliwością i pomocą innym...W tym dniu towarzyszył nam kolor żółty, dlatego też Nasi Życzliwi Nauczyciele nie pytali nikogo, kto w tym dniu ubrany był w ten słoneczny kolor...

E. Garstecka