Rekolekcje adwentowe

2015.12.07

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2015r. miały miejsce Szkolne Rekolekcje.

„Miłosierdzie Boże trwa na wieki” to ich tegoroczny temat.

W pierwszym dniu dzieci miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z młodzieżowym zespołem muzycznym.

Największą atrakcją spotkania był hymn młodzieży  „ Błogosławieni miłosierni”.  W drugiej części rekolekcji dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, wykonując ozdoby świąteczne, kartki świąteczne i pejzaże zimowe. Część prac została przekazana na cel charytatywny.

W drugim dniu, w sali gimnastycznej odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każda klasa wraz z wychowawcą  prezentowała przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Wielką atrakcją tego dnia było spotkanie z klerykami. Przyjechali do Polski z Madagaskaru, aby się uczyć i w przyszłości zostać misjonarzami. Opowiadali życiu w ich kraju.

Trzeci dzień rozpoczął się  sakramentem  pojednania dla klas IV, V i VI. Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, podczas której dziękowali za wspaniale przeżyte rekolekcje.

Podsumowaniem rekolekcji było wręczenie dyplomów i podziękowań dla wszystkich uczniów i ich wychowawców  za wspaniałe przygotowanie Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Dziękuję bardzo wszystkim za udział, zaangażowanie i współpracę.

Hanna Janicka