Jasełka szkolne

2016.01.10

„Do stajenki, do stajenki, gdzie leży maleńki…”

22 grudnia do stajenki w naszej szkole przywędrowały – mimo deszczu, chłodu i wiatru – przeróżne leśne stworzenia. Zakwitły stokrotki i maki, wykiełkowały muchomory i borowiki, niedźwiedź obudził się z zimowego snu, zające, lisy i jeże zaczęły mówić ludzkim głosem. Nawet gwiazdy i księżyc jaśniejące na grudniowym niebie skłoniły swe oblicza ku maleńkiej szopce. Wszystko po to, by przywitać rodzącą się Dziecinę i oddać cześć Zbawcy.

Wędrówka tych stworzeń do narodzonego Boga stała się motywem przewodnim tegorocznych jasełek przygotowanych dla całej społeczności szkolnej przez uczniów klas IIa, IIb, IVa, Va, chór i zespół flażoletowy pod opieką pań: Pauliny Mroczkowskiej, Izabeli Świniarskiej, Elizy Paszyk, Jolanty Gębary, Hanny Janickiej oraz Renaty Śliwy. Zimowo-świąteczna opowieść, okraszona licznymi kolędami, pastorałkami, piosenkami o zimie, układami ruchowo-tanecznymi, a także barwnymi kostiumami dostarczyła wielu wzruszeń i radości, wprowadziła nas w bajeczny nastrój zbliżających się świąt.

Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz ich rodzinom z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego roku życzymy wszelkiej pomyślności, ciepła, radości i pokoju.

Klasy IIa, IIb, IVa, Va, chór i zespół flażoletowy

wraz z wychowawcami i opiekunami