Miesiąc Bezpiecznego Internetu

2016.03.13

Luty był w naszej szkole Miesiącem Bezpiecznego Internetu i miał na celu: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Wszystkie działania realizowane były pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!". W ramach obchodów MBI w naszej szkole odbyły się:

·         Apel pt. „Bezpieczne Media”, podczas którego uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się zarówno o korzyściach, jak i niebezpieczeństwie wynikających z korzystania z telefonów, komputera, tv.,

·           W kl. IV – VI konkurs pt. „Co ja wiem o Internecie?”,

·     W holu szkoły pojawiła się gazetka ścienna zawierająca najważniejsze informacje, zasady, kroki postępowania związane z korzystaniem przez dzieci z komputera, a także informacje praktyczne dla rodziców,

·         Prelekcja dla rodziców uczniów kl. IV pt.” Rodzic w erze Internetu”, podczas której poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie, a także podsumowane zostały ankiety przeprowadzone wśród uczniów kl. IV - VI na temat korzystania przez nich z komputera,

·         Zajęcia dla uczniów klas IV-VI związane z tematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz cyberprzemocą.

Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

E. Garstecka, B. Grabowska, A. Piechaczyk, A. Rakowicz