Świeto Patrona

2013.01.22

8 stycznia br. minęła 129. rocznica urodzin Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Tego dnia społeczność Kornelówki hucznie obchodziła to święto!

Uczestniczyliśmy w apelu, na którym pani dyrektor Ewa Napierała przyjęła uczniów klas pierwszych w poczet miłośników twórczości Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji mamy przygotowały wspaniałe torty. Wszyscy śpiewaliśmy „Sto lat”, a pierwszoklasiści z całych sił zdmuchnęli świeczki.

To nie wszystko! Uczniowie z klas szóstych zachęcali do poznawania utworów Patrona, dlatego przygotowali zabawne scenki z jego powieści. Mieliśmy okazję zobaczyć Jacka i Placka, czyli dwóch takich, co ukradli księżyc, księdza i doktora Lipienia z Panny z mokrą głową, Adasia z Szatana z siódmej klasy i wielu innych literackich bohaterów. Przypomnieliśmy sobie słowa naszego Patrona:

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.