Powitanie wiosny – dzień lingwistyczny

2016.03.29

Zima minęła nieodwołalnie. Nadeszła wiosna. Ten fakt skłonił nas wszystkich
do radości i śpiewu. 21 marca uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli krótką scenkę
z życia bohaterów baśniowych i naszych kolegów, poświęconą pierwszemu dniu wiosny.

Uczniowie klasy IV c, ich wychowawca pani Dąbrówka Tritt oraz Eliza Paszyk przygotowali spektakl oparty na fabule baśni o Czerwonym Kapturku. Polskie dialogi wzbogacone były słowami i zwrotami z języka angielskiego, a także wyrażeniami zaczerpniętymi z gwary poznańskiej. Jak na pierwszy dzień wiosny przystało wszystko było na opak. Wilk, śpiewając „You are beautiful” Jamesa Blunta, wyznał miłość Kapturkowi. To Babcia zaatakowała Wolfa, przywiązując jego i wnuczkę rajstopami do krzesła. I znów z pomocą przyszedł Leśniczy – tym razem ratując wilka i pomagając Babci przygotować pokaz kolekcji Guczi-Szanel wiosna’2016. Wydarzenia komentowało dwóch zabawnych narratorów: Beniu i Szymon. W takt melodii poruszały się drzewa w lesie, a Słońce (czyli nasza poczciwa Klara) biegało wśród zgromadzonych i świeciło po oczach pierwszymi nieśmiałymi promieniami… latarki;-) Zwieńczeniem przedstawienia był wyjątkowy pokaz mody wiosennej. Uczniowie klas czwartych i piątych spacerowali w wymyślnych i przezabawnych kreacjach po wybiegu w takt piosenki „What a wonderful world” śpiewanej przez Alicję Napierałę – uczennicę klasy IV b. Uczniowie klasy IV c zaprosili następnie widownię do udziału w zumbie – wszyscy tańczyli z radości, że wiosna nadeszła.

Zimę oficjalnie uważamy za zakończoną.