Akcja ekologiczna „Listy dla Ziemi”

2016.04.05

W kwietniu – miesiącu, w którym obchodzimy „Dzień Ziemi” nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA „Listy dla Ziemi”. Uczniowie piszą „Listy dla Ziemi” skierowane do dorosłych, listy muszą być o tematyce ekologicznej. Dzieci piszą lub (w przypadku młodszych uczniów) tworzą np. w formie rysunków, wyklejanek, komiksów na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który dostarcza Fundacja Ekologiczna ARKA. Na odwrocie tytułowego „Listu dla Ziemi” uczniowie znajdą kilka podpowiedzi dotyczących pomysłów na treść listu jak i tego co można zmienić w swoim codziennym życiu, aby żyć bardziej ekologicznie.

Prace uczniów wezmą udział w konkursie na etapie szkolnym i na poziomie gminnym. Najlepsze prace przekazane na etap gminny zostaną wysłane na konkurs ogólnopolski. Podsumowanie szkolnego etapu konkursu odbędzie się dnia 4.06.2016r. podczas Festynu Rodzinnego Kornelówki, a etapu gminnego dnia 5.06.2016r. podczas Pikniku Ekologicznego we Wronkach.

Szczegóły akcji, konkursów i potrzebne materiały zostaną przekazane wychowawcom poszczególnych klas.

Ewa Spychała – nauczyciel przyrody