Wystawa „Nasze rady na odpady”

2016.04.16

Innowacja pedagogiczna – „Z ekologią na ty”

Dnia 14.04.2016r. w związku ze zbliżającym się „Dniem Ziemi” uczniowie z Koła Ekologicznego, realizujący projekt „Z ekologią na ty” przygotowali wystawę pt. ”Nasze rady na odpady”. Cel wystawy to zachęcanie do postaw i działań proekologicznych oraz uświadomienie ogromnego wpływu człowieka na stan naszej planety. Zebrane prace, wykonane przez uczniów naszej szkoły ukazują, że przy użyciu wyobraźni i sprawnych rąk, z odpadów i  materiałów wtórnych można „wyczarować” coś niezwykłego, niepowtarzalnego, użytkowego, a czasem zabawnego. Część wystawionych przedmiotów wykonaliśmy podczas kolejnych warsztatów ekologicznych pt. „Coś z niczego”, wtedy również „wyprodukowaliśmy” z makulatury - papier czerpany.

Uczennice z Koła Ekologicznego napisały instrukcje wykonania tego papieru, które rozdawano podczas trwania  wystawy.

Opiekun Koła Ekologicznego

Ewa Spychała