„Z ekologią na ty” – innowacja pedagogiczna

2016.04.16

Podczas trwania akcji „Listy dla Ziemi” uczennice z klasy VI c, które biorą udział w zajęciach Koła Ekologicznego podjęły się ciekawego zadania.

Dziewczynki czytały  dzieciom z klas pierwszych „Listy dla Ziemi”, napisane przez uczniów z klas starszych. Czytane listy dotyczyły segregacji śmieci, korzystania z pojazdów ekologicznych, zanieczyszczeń powietrza i ochrony środowiska. Celem tego działania jest przekazanie najmłodszym dzieciom naszej szkoły informacji dotyczących bardziej proekologicznego życia. Takie wiadomości dzieci mogą przekazywać rodzicom, dziadkom, opiekunom, znajomym. Najmłodsi chętnie przekonują się do zmian, zwłaszcza tych, dzięki którym można ocalić życie zwierząt i zachować piękno dzikiego krajobrazu.

Opiekun Koła Ekologicznego

Ewa Spychała